Jakość kształcenia 

W ciągu ostatnich lat Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie stała się niekwestionowanym liderem edukacji. Nowatorskie technologie i metody nauczania sprawiają, że poziom Uczelni z roku na rok jest coraz wyższy.

WSIiZ jest laureatem wielu nagród potwierdzających najwyższą jakość kształcenia. Zajęła m.in. 7. miejsce w Polsce (na ponad 320 uczelni niepublicznych - jedyna w Polsce południowo-wschodniej) w kategorii uczelni cenionych przez pracodawców w "Rankingu Szkół Wyższych 2015" tygodnika WPROST, jest też najlepszą uczelnią w Polsce południowo-wschodniej i dziewiątą w kraju według raportu „Uczelnie niepubliczne magisterskie w Polsce 2014”, opublikowanego przez Perspektywy. Zdobyła też nagrodę „Najwyższa Jakość Studiów” w ogólnopolskim programie certyfikacji szkół wyższych „Uczelnia Liderów 2014”. Zdobyła też nagrodę Lider Informatyki. 

Uczelnia zajmuje czołowe miejsca w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych wyprzedzając wszystkie uczelnie z regionu. Zaliczana jest – jako jedyna z Podkarpacia – do uczelni o klasie międzynarodowej.

Głównym filarem sukcesu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są jednak ludzie. I to zasiadający po obu stronach katedry. Wysoki poziom kształcenia zapewnia odpowiednia kadra, stanowiąca połączenie doświadczonych i utalentowanych profesorów-mistrzów z młodymi, kreatywnymi pracownikami nauki.

Pracują u nas m.in. prof. Stanisław Waltoś, prof. Jan Winiecki, prof. Marek Pałasiński, prof. Witold Koziński, prof. Jan Sulmicki, czy prof. Aleksander Hall. Są z nami również wybitni i znani na całym świecie naukowcy z zagranicy: prof. Bogdan Wilamowski, prof. Waldemar Karwowski, prof. Helmut Wachowiak, prof. Jerzy Seidler.

Z drugiej strony o poziomie Uczelni świadczą też studenci. Naszą Uczelnię wybierają ludzie z pasją, dla których liczy się przede wszystkim zaangażowanie w to, co się robi. Dzięki temu nasi studenci osiągają znakomite wyniki w krajowych i międzynarodowych konkursach.

Wszystko to sprawia, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nie musi dorównywać innym szkołom wyższym. To ona wyznacza standardy i to poziom tej Uczelni jest wzorem dla innych. Wzorem, który doceniła znakomita karda, która z nami współpracuje, ale też podziwianym przez studentów, którzy się u nas kształcą.

WSIiZ to Uczelnia, która osiąga cele

Rankingi:
WSIiZ od lat osiąga czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach. Zaliczana jest do najlepszych uczelni niepublicznych w kraju.

Nagrody:
Uczelnia nagradzana jest wieloma prestiżowymi nagrodami, które potwierdzają nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także prestiż uczelni.

Konkursy:
Pracownicy i studenci WSIiZ często stają na najwyższych miejscach podium podczas organizowanych w kraju i zagranicą konkursów.

Uczelnia międzynarodowa:
WSIiZ jako jedyna z Podkarpacia i jedna z niewielu w kraju jest zaliczana do uczelni o klasie międzynarodowej.

Nowoczesne systemy kształcenia i zarządzania:
WSIiZ stworzyła i korzysta z nowoczesnych systemów, które podnoszą jakość kształcenia, zarządzania, wydajność pracy i sprawiają, że Uczelnia osiąga coraz więcej.