Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, po raz kolejny opublikowało ranking uczelni niepublicznych najczęściej wybieranych przez kandydatów w ra. 2018/2019. W rankingu tym Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ponownie znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Jesteśmy jedyną Uczelnią w Polsce południowo-wschodniej, która plasuje się tak wysoko w rankingu Ministerstwa i mimo mocnej konkurencji oraz faktu „bycia na uboczu” w stosunku do głównych ośrodków nauczania w Polsce, miast takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, jesteśmy w pierwszej dziesiątce od wielu lat. Oznacza to, że zarówno poziom nauczania na WSIiZ jak również walory poza edukacyjne uczelni przyszli studenci wciąż oceniają bardzo wysoko.

Kolejny rok z rzędu, nasza Uczelnia zajmuje wysokie miejsce wśród najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w kraju. To, moim zdaniem, wynik splotu kilku czynników: praktycznego i prowadzonego we ścisłej współpracy z pracodawcami kształcenia, skuteczności w pozyskiwaniu grantowych środków na innowacje dydaktyczne i nowoczesne wyposażenie laboratoriów uczelni, to wreszcie podejście wykładowców WSIiZ do studentów. My po prostu lubimy swoich studentów i traktujemy ich po partnersku. Wysokie wyniki uzyskiwane przez Uczelnię w badaniach satysfakcji ze studiów, przeprowadzanych co roku  wśród absolwentów, stanowią wymierny dowód na to. Nasi Absolwenci znakomicie radzą sobie na rynku pracy, tym samym, są też naszymi najlepszymi Ambasadorami – mówi Prorektor WSIiZ ds. Nauczania dr Andrzej Rozmus.

W zestawieniu najpopularniejszych kierunków studiów wybieranych przez kandydatów przygotowanym przez  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, znajdują się informatyka, zarządzanie oraz psychologia. Zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziedzinach nie maleje,  wielu młodych ludzi wybiera tę właśnie ścieżkę edukacji, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy. WSIiZ ma w swojej ofercie zarówno informatykę jak i zarządzanie, oba kierunki można tu studiować zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Pełny raport dostępny jest na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

STUDIA STACJONARNE

 

STUDIA NIESTACJONARNE