Studia dualne, poszukiwane specjalności, 6 anglojęzycznych ścieżek kształcenia – to tylko niektóre z nowości w ofercie dydaktycznej 2019/2020, przygotowanej dla nowych studentów WSIiZ.

Studia dualne

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania stawia na praktyczny charakter kształcenia. Najnowszym rozwiązaniem realizującym tę ideę wprowadzonym przez uczelnię jest możliwość studiowania w systemie studiów dualnych, który studentom studiów stacjonarnych umożliwia połączenie nauki z pracą zawodową. W trakcie trzech lat studiów licencjackich, oprócz uczęszczania na tradycyjne wykłady, laboratoria i ćwiczenia, studenci będą realizować płatne staże, które pozwolą im zdobyć cenione przez przyszłych pracodawców kilkuletnie doświadczenie zawodowe, ściśle powiązane z wybranym kierunkiem studiów oraz wynagrodzenie – przez cały okres studiów student zarobi minimum 14 000 zł netto. W modelu studiów dualnych będą się kształcić studenci 6 kierunków/odrębnych ścieżkach kształcenia:

Co ważne, 30 osób, które uzyskają najlepsze wyniki w postępowaniu rekrutacyjnym na kierunek Biznes turystyczny, otrzymają 50% zniżki w czesnym przez cały okres studiów (6 kolejnych semestrów). Z takich studiów skorzysta tylko 15 kobiet i 15 mężczyzn. Na realizację studiów dualnych Uczelnia pozyskała środki finansowe z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Więcej o studiach dualnych na stronie: wsiz.rzeszow.pl/dualne

Wybierz kierunek dla siebie!

studia
I stopnia

studia
II stopnia

Poszukiwane specjalności

Najciekawsze propozycje w ofercie dydaktycznej przewidziane dla tegorocznych kandydatów na studia to Aktorstwo i promocja medialna – jedna z najnowszych możliwości zawodowych dla osób, które są zainteresowane pracą w mediach, branży eventowej czy na scenie. Specjalność łączy w sobie umiejętności warsztatowe związane z ekspresją sceniczną oraz wiedzę i kwalifikacje, które pozwolą absolwentom na zrozumienie nowych mediów, w tym mediów społecznościowych. Absolwent kierunku będzie mógł wykorzystać swoje kwalifikacje jako aktor, aktor reklamowy, konferansjer, event manager, specjalista ds. nowych mediów.

W obecnych czasach obserwuje się trend na posiadanie wysportowanej sylwetki, co związane jest z pojawieniem się coraz większej populacji zarówno sportowców zawodowych jak i amatorów. Mając to na uwadze, WSIiZ proponuje Dietetykę sportową – nową specjalność na kierunku Dietetyka. Jej absolwenci zostaną specjalistami dietetyki z zakresu żywienia i wspomagania dietetycznego osób uprawiających sport na poziomie amatorskim i wyczynowym oraz osób korzystających z klubów fitness i ośrodków odnowy biologicznej. W ramach studiów studenci będą mogli zrealizować certyfikowany kurs instruktora kulturystyki oraz kurs trenera personalnego.

Na Podkarpaciu od dawna brakowało specjalizacji w obszarze tworzenia gier. Dlatego, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła współpracę z PrimeBit Games – developerem gier notowanym na NewConnect. Wspólnie utworzyli nową specjalność na kierunku InformatykaInżynieria gier komputerowych. Zajęcia poprowadzą praktycy ze studia PrimeBit Games, którzy przygotują studentów do pracy na stanowiskach takich jak projektant czy programista gier komputerowych.

Ze względu na dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu, w ofercie dydaktycznej WSIiZ znalazły się nowe specjalności na kierunku Zarządzanie II stopnia. Na specjalności Analityka biznesowa dla menedżerów studenci nauczą się wykorzystywać najpopularniejsze środowiska programowe w kluczowych obszarach analityki biznesowej. Specjalność Systemy zarządzania – SAP przygotuje ich do analizowania i ewidencjonowania operacji gospodarczych w przedsiębiorstwie przy wykorzystaniu systemu informatycznego SAP ERP. Natomiast absolwenci specjalności Zarządzanie zasobami ludzkimi będą kompleksowo przygotowani do profesjonalnego koordynowania procesu zarządzania pracownikami nowoczesnej firmy.

Studia anglojęzyczne

Atutem WSIiZ jest również oferta studiów anglojęzycznych, których ukończenie otwiera międzynarodowy rynek pracy. Tegoroczny maturzysta na WSIiZ może wybrać 6 anglojęzycznych ścieżek kształcenia tj.:

Jest to zarówno oferta dla kandydatów z zagranicy, jak i z Polski.

Najpopularniejsze kierunki studiów

W WSiIZ na liście najpopularniejszych kierunków studiów I stopnia od kilku sezonów znajdują się: informatyka, logistyka, grafika komputerowa oraz kosmetologia. Dużym zainteresowaniem cieszy się także fizjoterapia i filologia angielska. Prawdziwym hitem, wybieranym zarówno przez osoby z Polski, jak i z zagranicy, są elitarne – jedyne w Polsce i jedne z nielicznych w Europie – anglojęzyczne studia Zarządzanie Lotnictwem (Aviation Management).

O silnej pozycji uczelni na akademickiej mapie Podkarpacia i kraju świadczą najświeższe wyniki rankingu MNiSW, zgodnie z którym WSIiZ znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych przez kandydatów na studia I stopnia. Wysoki poziom kształcenia przekłada się na zadowolenie absolwentów – aż 81% z nich poleca tę uczelnię swoim znajomym.