Nasi pływacy znowu na podium! 14 listopada 2015 roku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w pływaniu. W zawodach brało udział siedem uczelni wyższych. Nasi reprezentanci plasowali się na czołowych miejscach w większości konkurencji.

W klasyfikacji drużynowej mężczyźni zajęli I miejsce (wspólnie ze studentami URz), kobiety uplasowały się na miejscu III (po URz i PRz). Kolejny rok z rzędu nasi studenci udowadniają, że w pływaniu nasz Klub AZS jest w czołówce.

Marian Dzoban – III miejsce

Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym kobiet – III miejsce (Weronika Sliesarenko, Wioletta Wyka, Olena Pushchinska, Vitalina Kravchenko).

Sztafeta 4×50 m stylem dowolnym mężczyzn – I miejsce (Dymytro Dzoban, Marian Dzoban, Michał Zieliński, Dymytro Tutik)

Oprócz zawodników którzy zdobyli medale punktowali: Marta Kwitowa, Alona Berezhna, Yurii Koreniuhin, Konstanty Kondratiev

W sumie nasi reprezentanci zdobyli 11 medali.

– W tym roku ostatni raz brali udział w zawodach (kończą uczelnię) Olena Pushchinska i Marian Dzoban którzy czterokrotnie reprezentowali uczelnię zdobywając wielokrotnie medale. Ostatni raz startował też Michał Zieliński. Dziękujemy za trud i wysiłek, jaki włożyli w godne reprezentowanie naszej Uczelni na przestrzeni ostatnich lat – mówi Damian Liśkiewicz, Kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WSIiZ

Wielkie brawa i podziękowania dla Pani Trener Iwony Tabaczek-Bejster, pod której czujnym trenerskim okiem studenci mają możliwość rozwijać swoje pływackie pasje.