Po raz kolejny sportowcy reprezentujący Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zawodach rangi Mistrzostw Województwa podkarpackiego osiągnęli spory sukces.

Tym razem żeńska reprezentacja tenisa stołowego zdobyła wyśmienite III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Tenisie Stołowym.

Naszą Uczelnię reprezentowały:
Pani Malwina Kozyra – Kapitan Reprezentacji, Pani Aleksandra Chodań i Pani Karolina Sitek.

Drużyna WSIiZ drogą losowania trafiła w grupie na drużyny KN Przemyśl, PWST-E Jarosław i PRz.
Pojedynek z drużyną z Przemyśla przebiegł pod dyktando naszych zawodniczek, które wygrały wszystkie mecze w stosunku 3-0 w setach.

W kolejnym meczu nasze dziewczyny odprawiły z kwitkiem zawodniczki z Jarosławia, wygrywając swoje spotkania po 3-0 w setach i wygrywając cały mecz 3-0.

Doskonała dyspozycja w dwóch pierwszych meczach sprawiła, że mecz z Politechniką Rzeszowską był na wagę finału. Niestety nasze zawodniczki musiały uznać wyższość reprezentantek PRz i po przegranym spotkaniu (0-3) pozostała bitwa z drużyną z PWSZ Krosno o brązowy medal Mistrzostw.

Pierwszy pojedynek rozpoczęła Kapitan naszej reprezentacji, Pani Malwina Kozyra, która ograła przeciwniczkę 3-0 w setach. Jako druga walczyła Pani Aleksandra Chodań, która również stanęła na wysokości zadania i pokonała przeciwniczkę 3-0. Do szczęścia brakowało trzeciego, zwycięskiego pojedynku. Kolejna z naszych dziewczyn, Pani Karolina Sitek wytrzymała presję i ogrywając przeciwniczkę 3-0 postawiła przysłowiową kropkę nad i. Mamy puchar, medale i dyplom za trzecie miejsce!
Po tytuł Mistrzowski sięgnęły zawodniczki Uniwersytetu Rzeszowskiego, druga była drużyna PRz.

Oto ogólna klasyfikacja:
1.Uniwersytet Rzeszowski
2.Politechnika Rzeszowska
3.Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
4.PWSZ Krosno
5.KN Przemyśl
6.PWSW Przemyśl
7.PWST-E Jarosław

Wartym odnotowania jest fakt, że Klub Uczelniany AZS nie posiada oficjalnie sekcji tenisa stołowego, w związku z czym dziewczyny samodzielnie przygotowywały się do turnieju, w przeciwieństwie do prawie zawodowych graczy w Uniwersytetu, czy Politechniki. Tym bardziej to wywalczone trzecie miejsce cieszy.

Gratulujemy zwycięstwa.

zdjęcia: Juliia Vizna