Zagrywka, punkt, set, mecz. I zwycięstwo. Łatwo nie było, ale ostatecznie siatkarze z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęli II miejsce w Turnieju Finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Kategoria, w której uczestniczył nasz zespół to: wyższe szkoły niepubliczne. Turniej odbył się w Poznaniu w dniach od 1 do 3 maja 2009 roku.

Oto relacja kapitana drużyny, Michała Środy:

Mistrzostwa Podkarpacia.

W pierwszym meczu drużyna WSIiZ wygrała z drużyną z Przemyśla 2:0. Następnie w decydującym meczu z Politechniką Rzeszowską również wygraliśmy w takim samym stosunku i to pozwoliło nam wyjść z grupy z 1 miejsca. W pierwszym meczu finałowym zmierzyliśmy się z drużyną PWSZ Krosno. Mimo prowadzenia przez większość meczu musieliśmy uznać wyższość zawodników z Krosna, którzy na co dzień występują w II lidze. W ostatnim meczu spotkaliśmy się z zawodnikami UR. Początek meczu był wyrównany, lecz później siatkarze "Uniwerka" odskakiwali na kilka punktów i dowozili zwycięstwo do końca.

Półfinał AMP w Krakowie.

Do Krakowa jechaliśmy z nastawieniem rozegrania kilku dobrych meczów. Nie byliśmy faworytami turnieju a nawet nikt nie myślał o awansie do finału. W pierwszym meczu graliśmy z UMCS Lublin. Po świetnie rozegranym meczu wygraliśmy 2:0 co było sporym zaskoczeniem zarówno dla nas jak i dla wszystkich. W drugim meczu mieliśmy okazję rewanżu na zawodnikach PWSZ Krosno za porażkę w finale wojewódzkim. Pierwszego seta wygrali faworyzowani Krośnianie. W drugim natomiast zaczęliśmy od prowadzenia 8:0. Przez całego seta kontrolowaliśmy wynik i wygraliśmy do 16. Tie break to walka punkt za punkt ze szczęśliwym happy endem. Ten set rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść do 13. W trzecim meczu spotkaliśmy się z Krakowską Szkołą Wyższą. Po dość łatwym meczu wygraliśmy 2;0. Z pierwszego miejsca w grupie awansowaliśmy do finału w którym zagraliśmy z Politechniką Krakowską występującą na co dzień w 2 lidze. Pierwszy set to koncertowa gra drużyny WSIiZ i wygrana 25;15. W drugim role się odwróciły i to PK wygrała do 17. W tie breaku był prawdziwy horror. Cały mecz prowadziła Politechnika. Przy stanie 8;11 wygraliśmy dwie ważne akcje a chwilkę później kapitan WSIiZ Michał Środa zagrał asa serwisowego. Następnie krakowianie zrobili 2 proste błędy i to my cieszyliśmy si.ę z awansu do finału. Warto zauważyć, że byliśmy jedyną drużyną, która nie przegrała żadnego meczu.

Finał AMP w Poznaniu.

Zaczęliśmy z wysokiego pułapu. Pierwszy mecz i od razu trafiliśmy na mistrzów Polski drużynę PWSZ Racibórz. Po pierwszym secie wszyscy przecierali oczy ze zdumienia ponieważ na tablicy widniał wynik 1;0 na korzyść drużyny WSIiZ. Jednak później wszystko wróciło do normy i PWZS wygrał 2;1. Drugi mecz z Politechnika Radomską która miała w składzie zawodników występujących w PLS a nawet w Kadrze Polski. Wyniku można się było spodziewać. 2;0 dla Radomia. Podobna sytuacja miała miejsce w kolejnym meczu. Uniwersytet im A.Mickiewicza wygrała z nami 2;0. W kolejnym meczu wreszcie wygraliśmy mecz. W pokonanym polu zostawiliśmy drużynę AGH Kraków. Kolejny mecz był z UWM Olsztyn. Po ładnej walce przegraliśmy 2;0 Na zakończenie wygraliśmy w ładnym stylu w AWF Kraków i w ostateczności zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji uczelni niepublicznych ( startowało ok 130 ) i 14 miejsce w klasyfikacji ogólej na ok 260 startujących drużyn.

Nie jest to pierwszy i – na co liczymy – ostatni sukces naszych sportowców. Cieszy fakt, że Akademicki Związek Sportowy WSIiZ szkoli na tak wysokim poziomie i osiąga takie efekty na arenie ogólnokrajowej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy zarówno zawodnikom, jak i trenerowi drużyny, Panu Antoniemu Domino i życzymy dalszych sukcesów!