Wczoraj w Kielnarowej w naszej hali sportowej odbył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w siatkówce mężczyzn.
W grupie ekipy WSIiZ znalazły się drużyny: Politechniki Rz. oraz PWST-E Jarosław. W grupie drugiej o awans do półfinału rywalizowały drużyny: Uniwersytetu Rz., PWSZ Krosno i PWSZ Sanok.

W pierwszym spotkaniu z PWST-E Jarosław zgodnie z planem nasi zawodnicy zupełnie zdominowali drużynę przeciwną. Mecz trwał około 35 minut i zakończył się wynikiem 2:0. W drugim meczu zmierzyliśmy się z mocną ekipą Politechniki Rzeszowskiej – ubiegłorocznym vice-mistrzem. Po bardzo wyrównanym meczu wygrywamy również w stosunku 2:0, co daje nam awans do półfinału z pierwszego miejsca. W fazie pucharowej zwyciężamy z Uniwersytetem Rzeszowskim 2:0, wygrywając pierwszego seta 27-25 i drugiego 25-20. W równoległej parze Krosno pewnie ogrywa Politechnikę 2:0 i to właśnie z PWSZ Krosno zagramy i tytuł mistrza Podkarpacia.

Po krótkiej przerwie rozpoczyna się mecz finałowy. Licznie zgromadzeni na naszej hali kibice oglądali kawał dobrej siatkówki. Nie ma się co dziwić – na parkiecie zgromadzeni byli zawodnicy 1 i 2 ligi. Niestety nasi zawodnicy zaczęli odczuwać skutku meczu półfinałowego a szeroka kadra PWSZ Krosno pozwalała wprowadzać w końcówce setów nowe siły na boisko. To przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść przyjezdnych. Ostatecznie przegrywamy 0:2 w meczu finałowym, ale… JESTEŚMY VICE-MISTRZAMI PODKARPACIA!

Mało tego, awansujemy do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w tym roku w Lublinie a statuetkę dla najlepszego rozgrywającego przyznano naszemu zawodnikowi i trenerowi – Michałowi Środzie!