Marika Dubiel i Adam Kaźmierczak, studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach w II kwalifikacji do Otwartego Pucharu Podkarpacia 2012.

Zawody odbyły się 5 i 6 maja 2012 roku w Gliniku Zaborowskim. Na zawody przybyli zawodnicy z Polski i goście ze Słowacji. Duże było także zainteresowanie mediów – swoje relacje prowadziły m.in. TVN oraz Telewizja Polska.

Studentka WSIiZ, na swoim koniu Tasman, wywalczyła w niedzielnym konkursie kwalifikacyjnym I miejsce w Kategorii Srebrnej. Warto wspomnieć, iż zawodniczka zwyciężyła tę kategorię w zeszłym roku również reprezentując KU AZS WSIiZ. W podstawowym konkursie było 9 przeszkód i 11 skoków, a przeszkody ustawione były na wysokość nawet 110 cm.
Podstawowy parkur ukończyło 26 par na 28, z czego 12 koni dostało się do rozgrywki głównej, a 3 przejechały ją bezbłędnie. Marika Dubiel w bardzo dobrym stylu pokonała swój podstawowy parkur i wzięła udział w rozgrywce składającej się z 6 przeszkód i siedmiu skoków. Przejechała ją bardzo szybko, a przede wszystkim bezbłędnie, co dało jej I miejsce.

O dużym sukcesie może mówić także Adam Kaźmierczak z KJ Leśna Wola który jest studentem Turystyki i Rekreacji w WSIiZ. W Złotej Kategorii także zajął I miejsce.

Najbliższe plany naszych zawodników to Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbędą się 24-27 maja 2012r. we Wrocławiu. Według organizatorów na imprezie będzie rywalizować 300 koni. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym reprezentantom – Marice i Adamowi.