Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w pływaniu

W sobotę 24 listopada na pływalni ROSiR w Rzeszowie zorganizowaliśmy AMWP w pływaniu. W zawodach wzięło udział 5 podkarpackich uczelni: WSIiZ, URz, PRz, PWSZ Krosno, PWSZ Sanok. Impreza przebiegła w duchu zdrowej rywalizacji, a osiągane przez uczestników wyniki zrobiły na wszystkich trenerach duże wrażenie i dobrze prognozują na występ na Akademickich Mistrzostwach Polski. AZS WSIiZ Rzeszów reprezentowało 9 zawodników: Vitalina Kravchenko, Viktoria Uiechko, Olena Datsii, Jasmin El Dafraui, Dmytro Tutik, Maksym Tanovskiy, Bartłomiej Olechowski, Yurii Koreniuhin, Denys Yakymchuk.

Nasi pływacy zdobyli w sumie 8 medali  w konkurencjach indywidualnych: 2 złote, 6 srebrnych, oraz 2 medale w wyścigach sztafetowych: 1 złoty i 1 brązowy, dzięki czemu zajęli 2 miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn i 3 miejsce w klasyfikacji kobiet!

Godny podkreślenia jest fakt, że nasi reprezentanci wygrali z bardzo silną reprezentacją Uniwersytetu Rzeszowskiego (posiadającego kierunek wychowanie fizyczne), mającą w swych szeregach czynnych pływaków wyczynowych, prestiżowy wyścig sztafetowy na dystansie 4X50m stylem dowolnym mężczyzn.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom, a Pani Trener Iwonie Tabaczek-Bejster życzymy udanych startów na Akademickich Mistrzostwach Polski. Gratulacje!

Więcej fotografii z zawodów

 

Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w futsalu kobiet

W piątek 23 listopada w naszej hali w Kielnarowej gościliśmy piłkarki nożne w ramach Akademickich Mistrzostw Podkarpacia w futsalu kobiet. Nasza Uczelnia po rocznej nieobecności również stanęła do rywalizacji o miano najlepszej drużyny Podkarpacia. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie mecze stały na naprawdę solidnym poziomie, a niektóre akcje zakończone bramką powodowały automatyczne złożenie rąk do oklasków.

W fazie grupowej nasze Dziewczyny rozegrały 2 mecze:

1) WSIiZ 1:4 PWST-E Jarosław
2) WSIiZ 1:6 Politechnika Rz.

Niestety nasze grupowe rywalki, okazały się zbyt silne, aby zdobyć jakiekolwiek punkty, ale z uśmiechem na twarzy oczekiwaliśmy meczu o 5 miejsce z drużyną PWSZ Sanok. Zmobilizowane Reprezentantki WSIiZ ograły drużynę z Sanoka 4:1 i zakończyły rywalizację na V miejscu.

Reprezentacja WSIiZ: Daria Krzemińska, Karolina Gęśla, Jolanta Dziadiosz, Monika Plizga, Anna Klymak, Karina Sviridova, Dominika Maziarek, Sabina Kozik, Trener Piotr Grabowski.

Gratulujemy trenerowi Piotrowi Grabowskiemu i dziękujemy zawodniczkom za zaangażowanie.

 

Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w futsalu mężczyzn

W sobotę 24 listopada, w hali PRz odbyły się Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w futsalu mężczyzn. Od godziny 10:00 rywalizowaliśmy w meczach grupowych ramię w ramię z uczelniami z Jarosławia, Przemyśla oraz Sanoka. W drugiej grupie spotkały się ze sobą: Politechnika Rz., Uniwersytet Rz. oraz PWSZ Krosno. Reprezentacja z Tarnobrzega na zawody nie dojechała.

Nasze mecze można podsumować jednym słowem – “pech”.

Bramki zespołów, z którymi rywalizowaliśmy zostały obite przez naszych zawodników z każdej możliwej strony, niestety nie zawsze piłka chciała znaleźć drogę do siatki. 
Podsumowując:
Mecz 1 – WSIiZ 2:4 PWSZ Sanok
Mecz 2 – WSIiZ 1:4 PWST-E Jarosław
Mecz 3 – WSIiZ 8:7 PWSW Przemyśl

Zdobycz punktowa niestety nie dała nam wyjścia z grupy i kończymy rozgrywki w fazie zasadniczej. Bilans bramkowy w nieoficjalnej klasyfikacji daje nam VI miejsce. Tak, jak wspomniano na początku, brakło nam zimnej krwi oraz odrobiny szczęścia. W każdym meczu to my, jako pierwsi wychodziliśmy na prowadzenie, niestety nasza drużyna nie mogła wypunktować “napoczętego” rywala. Mimo wszystko, podziękowania dla Zawodników WSIiZu za walkę oraz serce pozostawione na boisku!

Reprezentacja WSIiZ: Mateusz Prokop, Mateusz Mitka, Marek Andrzejewski (nieobecny na zdjęciu), Mateusz Jędrzejowski, Filip Bilski, Dominik Mrozek, Bartłomiej Bielak, Trener Piotr Grabowski.

 

Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w siatkówce kobiet – eliminacje do turnieju finałowego.

 

W piątek 16 listopada witaliśmy u nas w hali zawodniczki z PWSW Przemyśl. Nasze reprezentantki nie były gościnne wygrywając 3-0 w setach, w tym w jednym z nich nie oddały ani jednego punktu 🙂

Gratulujemy dziewczynom i trzymamy kciuki za turniej finałowy w Krośnie. Gratulacje dla Trenera Michała Środy.

WSZYSTKIM ZAWODNICZKOM I ZAWODNIKOM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA GODNE REPREZENTOWANIE BARW KLUBU UCZELNIANEGO AZS WSIiZ !