Udanie zadebiutował na Akademickich Mistrzostwach Polski Judo w Białymstoku student Kirylo Veselowskyi. W jednej z najliczniej i najmocniej obsadzonych kategorii wagowych do 81 kg (47 zawodników) Kirylo zwyciężył w trzech pojedynkach i uległ jedynie późniejszemu złotemu medaliście Radosławowi Koszczyńskiemu z AWF Warszawa oraz zdobywcy brązu Bartłomiejowi Słowakowi z UJK Kielce.

Ze względu na zbyt małą ilość reprezentantów uczelni niepublicznych nie było klasyfikacji Wyższych Szkół Niepublicznych a szkoda, bo Kirylo uplasował się nieoficjalnie na drugiej pozycji w Polsce. Oficjalnie zaś w rywalizacji wszystkich uczelni w kraju znalazł się na wysokiej dziewiątej lokacie. Warto tutaj wspomnieć że Kirylo jest jeszcze juniorem a AMP w judo skupiają niemal całą czołówkę krajową w seniorach. Mamy nadzieję, że złote czasy jeszcze przed naszym studentem.

Bardzo dziękujemy naszemu zawodnikowi za godne reprezentowanie barw Klubu Uczelnianego AZS WSIiZ. Składamy podziękowania i słowa uznania dla Trenera Piotra Majchera, który przygotowuje naszych zawodników i prowadzi sekcję judo.