Jesteśmy uczelnią, która nie tylko kształci. Oprócz dydaktyki na wysokim poziomie kładziemy duży nacisk na badania naukowe naszych pracowników. Stwarzamy warunki i możliwości, by nasi naukowcy realizowali badania naukowe, użyteczne z punktu widzenia lokalnej społeczności, otoczenia gospodarczego i mające wpływ na rozwój polskiej nauki.

Prorektor WSIiZ ds. Nauki

prof. nadzw. dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka

NADCHODZĄCE WYDARZENIA Nie przegap najbliższych wydarzeń naukowych

BLOG NAUKOWY Poczuj pasję do nauki

  • 10.10.2018

    Ciesz się ciszą….? O trudności badań nad “milczeniem administracji”

    Milczenie administracji, czy nie brzmi to jakoś dziwnie, obco i nieswojo? Rzeczywiście, bo to sformułowanie jest kalką angielskiej frazy “administrative silence”, rozpowszechnionej w anglosaskiej literaturze. W Polsce używamy zazwyczaj pojęcia “bezczynność administracji”, które nawet dla mnie, prawniczki, jest bezduszne, bezosobowe i urzędowe. Co innego “cisza administracyjna” – to brzmi przynajmniej tajemniczo, a może nawet romantycznie…


BADANIA NAUKOWE

Przykładamy dużą wagę do badań naukowych, ich wkładu w rozwój polskiej nauki i wpływu na życie ludzie. Audyty ministerialne, nasi partnerzy biznesowi oraz ogólnopolskie i międzynarodowe rankingi – jak na przykład U-Multirank – każdego roku wysoko oceniają nasze badania.


KADRA NAUKOWO-DYDAKTYCZNA

Profesjonalna kadra to podstawa sukcesu Uczelni. Jej przedstawiciele wyróżniają się badaniami naukowymi na najwyższym poziomie i umiejętnością dotarcia do studenta z trudnymi tematami.


ZAPLECZE NAUKOWE

Posiadamy laboratoria naukowo-badawcze wyposażone w nowoczesną aparaturę, umożliwiającą prowadzenie badań na wysokim poziomie. Dzięki nim łączymy teorię z praktyką, co na współczesnym rynku pracy oraz w kontaktach nauki z biznesem ma coraz istotniejsze znaczenie.


WSPÓŁPRACA Z OTOCZENIEM

Nasi naukowcy, często współpracujący z najzdolniejszymi studentami aktywnie współpracują ze światem biznesu. Wspólnie tworzymy projekty, mające realny wpływ na rozwój przedsiębiorstw i gospodarkę.


OFERTY PRACY DLA NAUKOWCÓW

Nasi naukowcy, często współpracujący z najzdolniejszymi studentami aktywnie współpracują ze światem biznesu. Wspólnie tworzymy projekty, mające realny wpływ na rozwój przedsiębiorstw i gospodarkę.


KONFERENCJE

Poruszamy zagadnienia interesujące środowisko naukowe, proponujemy rozwiązania współczesnych problemów, gościmy najlepszych naukowców i ekspertów.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2,
35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11
fax: +48 17 866 12 22
e-mail: wsiz@wsiz.rzeszow.pl

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie © 2008-2018