Aktualności naukowe 

 

 • W Kielnarowej koło Rzeszowa trwa wielkie święto Internetu. Już po raz dziesiąty do Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przyjechały setki ludzi z całej Polski, żeby wziąć udział w konferencji InternetBeta. Za nami pierwszy dzień imprezy, pełen prelekcji i spotkań poświęconych najbardziej aktualnym trendom w branży internetowej.
  Konferencje, Seminaria, Wykłady otwarte;Aktualności naukowe
 • Drugi naukowiec z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania otrzymał stypendium, które Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego corocznie przyznaje wybitnym młodym badaczom i naukowcom.
  Aktualności naukowe
 • Profesor Tomasz Goban-Klas z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, został zaproszony jako visiting professor do School of Journalism and Mass Communications, St Petersburg University, gdzie wygłosi wykład pt. „The Four - Google, Apple, Facebook,  Amazon - angles or devils in global managing information  and getting revenues”.
  Aktualności naukowe
 • W dniach 24-28 lipca 2018 r. na Uniwersytecie w Kolonii w Niemczech odbyła się międzynarodowa konferencja 5th Global Conference on Economic Geography 2018 (GCEG 2018), w trakcie której dr Agata Gemzik-Salwach, adiunkt w Katedrze Finansów oraz dr Katarzyna Kurzępa-Dedo, adiunkt w Katedrze Nauk o Administracji, wygłosiły referaty. Uniwersytet w Kolonii uchodzi za jeden z najlepszych ośrodków naukowych w Niemczech.
  Aktualności naukowe
 • 20-24 sierpnia mgr Kateryna Lysenko-Ryba, asystent w Katedrze Logistyki i Inżynierii Procesowej, wzięła udział w Międzynarodowej Szkole Letniej dla doktorantów, zorganizowanej przez Uniwersytet Techniczny w Kownie. W szkole letniej wzięło udział 50 doktorantów z całego świata. 
  Aktualności naukowe
 • Okres wakacji był czasem, w którym Naszą Uczelnię odwiedziło wielu znamienitych naukowców zajmujących się fitochemią i farmakognozją. Wizyty Profesora  Leonarda Skaltsounisa z National and Kapodistrian University of Athens oraz Profesora Günthera Bonna - Dyrektora Austrian Drug Screening Institute działającego przy Uniwersytecie Leopolda-Franzesa w Innsbrucku zaowocowały popisaniem Memorandum o współpracy pomiędzy ADSI a CWU - Centrum Wdrożeniowo – Usługowym Katedry Kosmetologii Wydziału Medycznego WSIiZ. 
  Aktualności naukowe
 • Dr Andrzej Kruk, adiunkt w Katedrze Elektroniki i Telekomunikacji, uczestniczył w Międzynarodowych konferencjach: „The 7th International Congress on Ceramics” oraz 62 Congresso Brasileiro de Ceramica, które odbyły się w dniach 17- 21 czerwca 2017 w Foz do Iguacu w Brazylii. Wydarzenia te należą do cyklu najważniejszych spotkań naukowych poświęconych nowym wynikom, problemom i badaniom nad materiałami ceramicznymi. 
  Aktualności naukowe
 • Konrad Szocik, adiunkt w Zakładzie Filozofii i Kognitywistyki, w dniach 5-7 lipca 2018 roku przebywał na konferencji „Transhumanism, Posthumanism and Super-Naturalism” organizowanej na Uniwersytecie w Oksfordzie przez The Ian Ramsey Centre for Science and Religion.
  Aktualności naukowe