Osiągnięcia Uczelni 

 

 • Prof. Tadeusz Pomianek, założyciel oraz wieloletni rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, a obecnie jej prezydent, prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz sportowiec Rafał Wilk są od wczoraj Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszowa. Tytuł Zasłużonego dla Miasta otrzymał Krzysztof Ignaczak, który przez prawie dekadę reprezentował barwy Asseco Resovii. 
  Osiągnięcia Uczelni
 • Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego to najbardziej prestiżowe wyróżnienia polskiego resortu nauki, przyznawane są corocznie za wybitne osiągnięcia naukowe czy organizacyjne. W tym roku takie wyróżnienie otrzymał wieloletni Rektor, a obecnie Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, prof. dr hab. inż. Tadeusz Pomianek.
  Osiągnięcia Uczelni
 • Prowadzone przez zespół naukowców rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania badania, dotyczące potencjalnych wyzwań związanych z przyszłą kolonizacją Marsa, wywołują coraz większe zainteresowanie ośrodków naukowych, jak i mediów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Wielkiej Brytanii.
  Aktualności naukowe;Osiągnięcia Uczelni
 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało zestawienie uczelni niepublicznych najbardziej obleganych w tym roku przez maturzystów. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedyną uczelnią niepubliczną w Polsce południowo-wschodniej, która znalazła się w tym rankingu. W skali całego kraju zajęła 10 miejsce.
  Osiągnięcia Uczelni
 • W najbliższy wtorek tj. 29 listopada 2016 roku odbędzie się wyjątkowe w skali województwa, wydarzenie dotyczące otwarcia pierwszego na Podkarpaciu, Centrum Dokumentacji Europejskiej (CDE). Inauguracja działalności CDE nastąpi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Gościem specjalnym będzie dr Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
  Uczelnia;Osiągnięcia Uczelni
 • Znamy tegorocznych laureatów ogólnopolskich konkursów: EDUinspiracje, EDUinspirator i EDUinspiracje - Media organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+ na lata 2014-2020. W zaszczytnym gronie zwycięzców jedyną instytucją z Podkarpacia jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
  Osiągnięcia Uczelni
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymała uprawnienia do organizowania egzaminów z języka polskiego jako obcego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą je mogli zdawać cudzoziemcy, którzy pracują bądź studiują w Polsce oraz osoby starające się o uzyskanie polskiego obywatelstwa. Państwowy certyfikat potwierdzający znajomość języka polskiego coraz częściej wymagany jest w niektórych zawodach np. w służbie zdrowia czy też służbie cywilnej w Polsce.
  Uczelnia;Osiągnięcia Uczelni
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podpisała umowę o współpracy z OLIMP LABS. Tym samym krajowy lider producentów suplementów diety i odżywek w Polsce stał się partnerem strategicznym prowadzonego na uczelni kierunku Dietetyka.
  Osiągnięcia Uczelni;Studenci;Uczelnia