WSIiZ z ogólnopolskim certyfikatem „Uczelnia Liderów” 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kształci zgodnie z oczekiwania rynku pracy, w umiejętny sposób współpracuje z otoczeniem zewnętrznym oraz wyposaża absolwentów w unikatowe umiejętności i kompetencje. Taką ocenę wystawiono WSIiZ w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” - 2018. Specjalne wyróżnienie otrzymał dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor WSIiZ w Rzeszowie. Uroczysta Gala Finałowa VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” odbyła się 28 czerwca 2018 roku w Sali Rudniewa Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W imieniu WSIiZ certyfikat „Uczelnia Liderów” odebrała prof. dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, Prorektor WSIiZ ds. Nauki. 

Ponadto komisja konkursowa postanowiła także uhonorować indywidualnym wyróżnieniem  „Aurea Praxis” dra Wergiliusz Gołąbka, Rektora WSIiZ za „szczególne osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju i promowania w prowadzonej instytucji akademickiej idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej”.- Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedną z tych uczelni, w przypadku których już sama nazwa ośrodka akademickiego może stanowić synonim dla takich określeń, jak jakość, prestiż czy lider. Każde z tych słów w sposób dosłowny wyraża liczne osiągnięcia, międzynarodową markę, najwyższy możliwy poziom edukacji oraz szerokie perspektywy zawodowe, jakie rzeszowska Uczelnia oferuje swoim studentom - napisali w swoim uzasadnieniu eksperci, którzy przyznali WSIiZ tytuł „Uczelnia Liderów”.W uzasadnieniu podkreślono również, iż oferta edukacyjna WSIiZ jest wynikiem szczegółowej analizy rynku pracy, co przekłada się na oferowanie takich kierunków i specjalności, które wypełniają nisze i dają realną szanse na owocną karierę zawodową dla kandydatów na studia, jak i osób już studiujących.

Eksperci podkreślili także m.in. jakość i komfort kształcenia studentów poprzez profesjonalnie przygotowaną bazę naukowo-dydaktyczną, w tym specjalistyczne laboratoria, nowoczesne sale audytoryjne, wykładowe i ćwiczeniowe, a także studencką bazę relaksacyjną. Doceniono także innowacyjne działania adresowane do studentów, mające ułatwić znalezienie pracy czy założenie własnej firmy.  

- Uzyskanie certyfikatu „Uczelnia Liderów” przez WSIiZ jest kolejnym potwierdzeniem wysokiej pozycji na mapie edukacyjnej zarówno w regionie, jak i w Polsce. Przyznanie tego certyfikatu ma potwierdzenie również w tegorocznych  rankingach uczelni wyższym m.in.  w międzynarodowym rankingu U-Multirank, WSIiZ uzyskała najwyższe noty -  bardzo dobry „A” lub dobry „B” w kilkunastu kategoriach  m.in. za liczbę absolwentów, którzy znajdują pracę po studiach czy osiągnięcia naukowe i publikacje. Z kolei w ostatnim rankingu Perspektyw WSIiZ uplasowała się najwyżej, ze wszystkich uczelni niepublicznych Polski południowo-wschodniej –  dodaje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ

Zapoznaj się z uzasadnieniem przyznania certyfikatu „Uczelnia Liderów”

Ranking U-Multirank 2018
Ranking „Perspektywy” 2018


Opublikowano: 2018-06-29