Kolejny wyjazd studentów WSIiZ do Chin 

31 sierpnia 2017 roku już po raz czwarty grupa 10 studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, z kierunku Filologia angielska ze specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim wyjechała na semestralną wymianę w uczelni partnerskiej w Anshan Normal University w prowincji Liaoning, w północno-wschodnich Chinach.


Na wyjazd zdecydowali się zarówno studenci z Polski, jak i z Ukrainy. Wszyscy przez cały semestr będą intensywnie uczyli się języka chińskiego w wymiarze ok.70 godzin na tydzień, łącznie około 1400 godzin) a także poznawali kulturę chińską podczas licznych zajęć i wycieczek tematycznych.

- Pomysł tzw. "ścieżki chińskiej" na kierunku Filologia okazał się niezwykle trafiony - co roku mamy bardzo duże zainteresowanie i  liczny nabór do grupy na filologii angielskiej z językiem chińskim - wyjaśnia dr Roman Wisz, Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku Filologia angielska, Dyrektor Centrum Języków Obcych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

- Każdego roku grupa 10 studentów wyjeżdża na semestralną wymianę ( sierpień - styczeń) do uczelni partnerskiej - Anshan Normal University  w Anshan City w Chinach. W obecnym roku władze uczelni w Chinach - ze względu na bardzo dobrze rozwijającą się współpracę pomiędzy naszymi uczelniami - zaprosiły naszych studentów na dodatkową wizytę studyjną (pobyt 14-to dniowy) do swojej siedziby - dodaje dr Wisz.

Kilkoro studentów kierunku Filologia, dzięki pobytowi na wymianie, otrzymało indywidualne stypendia rządu chińskiego pozwalające na kontynuację studiów w Chinach przez kolejne dwa lata, a co za tym idzie propozycję pracy zawodowej np. w Szanghaju.

Opublikowano: 2018-04-09 
Tagi: