Tłumy na Dniu Otwartym WSIiZ 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania od lat organizuje spotkania pod nazwą Dni Otwarte. W ich trakcie uczestnicy mogą zapoznać się z ofertą uczelni, zwiedzić laboratoria, a także porozmawiać z wykładowcami oraz absolwentami, jak i studentami WSIiZ. Spotkania te cieszą się niezwykłym zainteresowaniem.W dniu 15 marca br. w Kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania odbyła się druga edycja tegorocznych Dni Otwartych WSIiZ, łącznie w obydwu wzięło udział ponad 1000 osób, głównie młodzieży z blisko 30 szkół z Polski południowo-wschodniej m.in. Rzeszowa, Dębicy, Gorlic, Jasła, Stalowej Woli, Ustrzyk Dolnych, a także Biłgoraja. Uczestnicy poznawali specjalistyczne laboratoria, a także uczestniczyli w warsztatach i zajęciach m.in. z zakresu nowoczesnego dziennikarstwa, fotografii, najciekawszych lotnisk czy hoteli świata, zarządzania emocjami, grafiki komputerowej i wirtualnej rzeczywistości, a także dietetyki.- Zapraszamy maturzystów do siebie, ponieważ chcemy szczegółowo zaprezentować ofertę edukacyjną, ale przede wszystkim pokazać im, że studiowanie to nie tylko nauka, ale również styl życia, zabawa, zbieranie doświadczeń, nawiązywanie kontaktów, poszerzanie horyzontów, rozwijanie zainteresowań i pasji – informuje Krzysztof Tokarz, p.o. dyrektora ds. Marketingu.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to uczelnia, która kształci praktycznie – zajęcia podczas Dnia Otwartego, tak jak i dla studentów, prowadzone były przez praktyków i miały formę warsztatów, tj. lekcji wymagających aktywności i zaangażowania ucznia.

- Bardzo chętnie wziąłem udział w Dniach Otwartych WSIiZ bo zainteresowała mnie szeroka oferta uczelni zwłaszcza w kontekście logistyki oraz informatyki. Zdradzę, że po maturze będę się decydował na studia w jednym z tych dwóch obszarów, a dzisiejsze rozmowy z pracownikami szkoły, a zwłaszcza studentami utwierdziły mnie w tym aby wybrać WSIiZ - mówi Dawid, tegoroczny maturzysta z Dębicy.Dodatkowe atrakcje, które przewidziano dla uczestników podczas Dnia Otwartego WSIiZ to m.in.: pokazy dronów oraz robotów, obserwacje pracy radaru lotu oraz symulatora lotu, pokaz wytwarzania kosmetyków, czy możliwość konsultacji maturalnych. Największym zainteresowaniem cieszyły się gogle VR, spotkania z dietetyki oraz wytwarzania kosmetyków, a także atrakcje studiów lotniczych tj. analiza pracy radaru loty, czy też symulator lotu. Na zakończenie młodzież mogła zrobić pamiątkowego gif-a.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia
Opublikowano: 2018-03-19