Trwają zapisy do Akademii 50+ 

Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się obsługi komputera, opanować jeszcze jeden język obcy czy zacząć profesjonalnie tańczyć. Udowodnili to absolwenci poprzednich edycji Akademii 50+, działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Podczas tegorocznej, już siódmej, edycji Akademii, na słuchaczy czeka wiele ciekawych zajęć i możliwości rozwijania swoich pasji.- Każdy wiek jest dobry na rozwój intelektualny i fizyczny, na poznawanie nowych osób. Jesteśmy tego świadkami z roku na rok prowadząc zajęcia w Akademii 50+. Naszym słuchaczom oferujemy zarówno wykłady, zajęcia dodatkowe, jak i warsztaty – mówi dr Barbara Przywara, koordynator Akademii 50+ i wykładowcza WSIiZ.

Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu i trwają po około 2 godziny lekcyjne. Zakres tematyczny wykładów obejmuje takie zagadnienia jak: problemy współczesnego świata i Polski, turystyka (ciekawe miejsca w regionie, kraju i na świecie), wielokulturowy świat (obyczaje, religie), kultura (historia i współczesność: literatura, muzyka), florystyka i ogrodnictwo, finanse w życiu obywatela, zdrowie i medycyna, zdrowy styl życia.

Na pierwszym spotkaniu słuchacze dokonują wyboru tematów wykładów spośród tematów zaproponowanych przez pracowników WSIiZ. Okazjonalnie wykłady prowadzą specjalnie zaproszone osoby spoza uczelni.

- Oferujemy słuchaczom różne typy zajęć dodatkowych; warunkiem uruchomienia poszczególnych z nich jest zebranie się odpowiedniej liczby chętnych (w zależności od typu zajęć, od 8-15 osób). Są to np: zajęcia językowe: j. angielski, niemiecki, włoski (na różnym poziomie zaawansowania), zajęcia komputerowe, fotograficzne, malarstwo i rysunek, Klub Tańców Etnicznych, Klub Gospodyń Miejskich, trening pamięci i koncentracji uwagi, grupa sportowa, kuchnia okolicznościowa, kuchnia regionalna – wyjaśnia Barbara Przywara.

Akademia 50+ oferuje również warsztaty jednorazowe - kilkugodzinne warsztaty: np. analiza składu ciała z wykorzystaniem urządzenia InBody 170, nauka domowego wytwarzania kosmetyków, pokazy zabiegów kosmetycznych, warsztaty dot. skutecznej komunikacji, warsztaty florystyczne.

Przy Akademii 50+ działa również Klub Wolontariusza, organizowane są wycieczki, słuchacze mogą także korzystać z ulg w zakupie biletów np. do Filharmonii Podkarpackiej czy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Słuchacze Akademii 50+ mają możliwość zakupienia karnetów na zajęcia w klubach fitness CALYPSO w Rzeszowie w wyjątkowo promocyjnej cenie (55 zł zamiast 149 zł). Karnet obejmuje możliwość nielimitowanych wejść i korzystania z wszystkich zajęć, siłowni oraz sauny.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 17 866 12 78 lub bezpośrednio w Sekretariacie Akademii przy ul. Sucharskiego 2, pok. 51 w dniach dyżurów – we wtorek i piątek w godz. 9.00-11.00, w środę w godz. 13.00-15.30, w czwartek w godz. 15.30-17.00, a także pisząc na adres akademia50@wsiz.rzeszow.pl. Rekrutacja potrwa do 17 października.

Akademia 50+ działa od semestru zimowego 2011/12, rok akademicki 2017/2018 będzie siódmym rokiem jej działalności. Działalność Akademii ma na celu kształtowanie aktywności umysłowej, emocjonalnej i fizycznej osób powyżej 50. r.ż. oraz poszerzanie ich wiedzy i umiejętności w zakresie różnych dziedzin.

Więcej informacji
Opublikowano: 2017-09-26 
Tagi: