Sprawozdanie z zebrania samorządu 9.03.2016 

Sprawozdanie z posiedzenia samorządu Akademii 50+ w dniu 9.03.2016r.

1.    W trakcie spotkania przewodnicząca samorządu Pani Jolanta Ważna zapoznała pozostałych członków z przebiegiem uroczystości Jubileuszowego Posiedzenia Senatu i Konwentu zorganizowanego z okazji obchodów 20 rocznicy istnienia Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. W uroczystości wzięło udział czterech członków samorządów.

2.    Pani Lidia Obuch-Szuster oraz Pani Renata Grabska przedstawiły  propozycję udziału słuchaczy Akademii 50 + w VIII Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów III Wieku, której organizatorem jest Uniwersytet III Wieku w Łazach. Członkowie samorządu obradowali nad sposobem, formą udziału członków Akademii oraz doborem strojów, w których powinni wystąpić uczestnicy.

3.    Samorząd zapoznał się z propozycją zajęć, które chciałby poprowadzić słuchacz Akademii Pan Dariusz Niziołek. Z pośród proponowanych tematów wybrany został temat  „Pogodne życie - humor na co dzień i od święta, (czy smutek jest zbędny?)”

4.    Samorząd dyskutował  nas sposobami rozwinięcia wolontariatu międzypokoleniowego. Pani  Małgorzata Cisek-Kozieł zaproponowała otwarcie sklepu charytatywnego. Podstawą działalności sklepu byłoby zajmowanie się sprzedażą (za symboliczną złotówkę) rzeczy przekazanych organizacji w akcie darowizny.

5.    Na posiedzeniu samorządu poruszone zostały również kwestie takie jak:
- zwiększenie wykorzystywania Karczmy „Taberna pod Sosnami” w Kielnarowej,
- sprawy organizacyjne związane z wycieczką do winiarni,
- Pani Renata Grabska poinformowała o możliwości skorzystania z biegów pod okiem trenera w soboty o godz. 9.30 na stadionie Resovii,
- Pani Jolanta Ważna poinformowała o artykule na temat Akademii 50+, który pisze jej mąż
- zapoznano się z regulaminem „Rajdu Starszaków”
Opublikowano: 2016-03-22 
Tagi: