II warsztaty w ramach projektu „UTW dla społeczności” 

W dniach 02.02- 04.02.2017r odbył się w Warszawie II zjazd tzw. „trójek inicjatywnych” ( w ramach Akademii 50+ tak jak poprzednio uczestniczyły Małgorzata Cisek-Kozieł, Marianna Krupa, Janina Husak) 10 wybranych UTW w ramach IV edycji projektu „UTW dla społeczności” organizowanych przez Towarzystwo ę, a finansowaną przez Polsko – Amerykańska Fundację Wolności

W czasie trzy dniowych warsztatów brałyśmy udział :
I dnia – w „Targowisku Pomysłów” podczas którego mogliśmy poznać różne, inspirujące pomysły na działania. Zostały zaproszone osoby realizujące różne ciekawe działania społeczne w swoich miejscowościach, którzy wspierają lub sami realizują projekty dla społeczności lokalnych.
II dnia – w ramach „Generatora Pomysłów” z podziałem na grupy przez cały dzień trwała praca nad pomysłem projektu wolontariackiego – jak przekuć pomysł w działanie; wyznaczanie celu, diagnozowanie problemów i odbiorców działania.
III dnia – odbyły się indywidualnie konsultacje stolikowe dla każdej grupy, w czasie których możliwość konsultacji swoich pomysłów, kwestii budowania grupy wolontariatu i innych problemów ze swoim animatorem Adamem Kadenaci. Również możliwość konsultacji kwestii dotyczących formalno-prawnych aspektów dotyczących wolontariatu ze specjalistką ds. wolontariatu Dagmara Gortych.

relacja Pani Małgorzaty Cisek-KoziełOpublikowano: 2017-02-04 
Tagi: