Konferencje naukowe, seminaria i wykłady otwarte 

Od początku swojego istnienia Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie chętnie wspiera wszelkie inicjatywy, takie jak konferencje naukowe, seminaria i wykłady otwarte.

We WSIiZ odbywają się zarówno wydarzenia o charakterze cyklicznym, zainicjowane wiele lat temu, które już na stałe wpisały się w naukowy kalendarz Uczelni, jak i pojedyncze inicjatywy, poświęcone aktualnej tematyce interesującej środowisko naukowe.

Corocznie w maju WSIiZ organizuje konferencję Nauka i pasja kluczem do sukcesu, której celem jest promowanie działalności naukowej studentów i młodych pracowników nauki. Konferencja ta  z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem i zyskuje nowych uczestników.

Co roku we wrześniu odbywa się konferencja InternetBeta, od wielu lat uważana za jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z nowymi technologiami i Internetem w Polsce. Ideą konferencji jest łączenie różnych środowisk związanych z Internetem: socjologów, psychologów, informatyków, programistów, startupowców, pracowników najważniejszych agencji interaktywnych, sklepów internetowych, firm technologicznych, serwisów internetowych.

Wśród najważniejszych konferencji organizowanych przez WSIiZ w latach 2017 i 2018  znalazły się następujące wydarzenia:

  • Nauka i pasja kluczem do sukcesu (26 maja 2017)

  • InternetBeta (13-15 września 2017)

  • Społeczna odpowiedzialność administracji publicznej – perspektywa regionalna (26 października 2017)

  • Idee i społeczeństwo – filozoficzne podstawy podejmowania decyzji. W 150 rocznicę urodzin profesora Leona Petrażyckiego (24 listopada 2017)

  • Migracje akademickie w Polsce. Po co nam cudzoziemcy, po co my cudzoziemcom? (6 grudnia 2017)

  • Nauka i pasja. Innowacje w gospodarce (18 maja 2018)

  • Czy w Polsce potrzebna jest edukacja alternatywna? (11 czerwca 2018)

Szczegółowe informacje o konferencjach naukowych, seminariach i wykładach otwartych organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znajduje się w zakładce WYDARZENIA ->KONFERENCJE, SEMINARIA, WYKŁADY OTWARTE.