Projekty naukowo-badawcze finansowane z dotacji statutowej 

Na wszystkich wydziałach WSIiZ w latach 2014-2017 realizowane były tematy (projekty) badawcze finansowane w ramach dotacji udzielonej przez MNiSW na podstawową działalność statutową jednostki.

WYDZIAŁ ADMINISTRACJI i NAUK SPOŁECZNYCH

Tematy realizowane w 2017 roku:

  • Wpływ tzw. nowych mediów na świadomość społeczną,
    Kierownik tematu: prof. dr hab.Tomasz Goban-Klas tgoban-klas@wsiz.rzeszow.pl
  • Regulacje administracyjno-prawne wobec ryzyka,
    Kierownik tematu: dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, dr hab. Grzegorz Skowronek ajurkowska@wsiz.rzeszow.pl
  • Geneza ustaw określających w latach 2015 – 2016 wydatki administracji na cele publiczne
    Kierownik tematu: dr hab. Paweł Chmielnicki pchmielnicki@wsiz.rzeszow.pl
  • Kognitywistyczno-logiczne modelowanie przekonań religijnych
    Kierownik tematu: dr Andrew Schumann aschuman@wsiz.rzeszow.pl
  • Urządzanie akademickiego świata. Model nauczania we współczesnej szkole wyższej w świetle oficjalnych ekspertyz oraz opinii studiującej młodzieży
    Kierownik tematu:dr Andrzej Rozmus arozmus@wsiz.rzeszow.pl
  • Alternatywy w edukacji
    Kierownik tematu:dr Andrzej Rozmus arozmus@wsiz.rzeszow.pl

Tematy realizowane w 2016 roku
Tematy realizowane w 2015 roku
Tematy realizowane w 2014 roku

WYDZIAŁ EKONOMICZNY

Tematy realizowane w 2017 roku:

  • Wykorzystanie narzędzi statystycznych i informatycznych w analizie i wizualizacji danych,
    Kierownik tematu: dr hab. Marcin Kozak, prof. WSIiZ mkozak@wsiz.rzeszow.pl
  • Pomiar efektów krótko i długookresowych wstrząsów gospodarczych oraz wybranych zmian strukturalnych - Polska na tle świata
    Kierownik tematu: dr Robert Pater rpater@wsiz.rzeszow.pl
  • Ocena efektywności wybranych sektorów gospodarki
    Kierownik tematu: dr Agata Gemzik-Salwach agemzik@wsiz.rzeszow.pl
  • Metody optymalizacji i doskonalenia procesów w łańcuchu dostaw oraz analiza ich uwarunkowań informacyjnych
    Kierownik tematu: prof. dr hab. Waldemar Karwowski gwrobel@wsiz.rzeszow.pl

Tematy realizowane w 2016 roku:
Tematy realizowane w 2015 roku:
Tematy realizowane w 2014 roku:


WYDZIAŁ MEDYCZNY

Tematy realizowane w 2017 roku:

  • Bezpieczne w stosowaniu kosmetyki zawierające surowce pochodzenia naturalnego
    Kierownik tematu: dr Zofia Nizioł-Łukaszewska zniziol@wsiz.rzeszow.pl
  • Nowe substancje roślinne w profilaktyce i terapii nowotworów
    Kierownik tematu: dr Katarzyna Gaweł-Bęben kagawel@wsiz.rzeszow.pl
  • Badania współczesnych trendów gospodarki turystycznej w Polsce i  Europie
    Kierownik tematu: dr hab. inż. Jan Krupa jkrupa@wsiz.rzeszow.pl
  • Cytotoksyczne i immunomodulacyjne właściwości tiazolidenodionów oraz kannabinoidów
    Kierownik tematu: prof. zw. dr hab. n. med. Jan Gmiński jgminski@wsiz.rzeszow.pl

Tematy realizowane w 2016 roku:
Tematy realizowane w 2015 roku:
Tematy realizowane w 2014 roku:

 
WYDZIAŁ INFORMATYKI STOSOWANEJ

Tematy realizowane w 2017 roku:

  • Zaawansowane techniki sztucznej inteligencji w systemach przetwarzania i analizy obrazów oraz w eksploracji danych niekompletnych i sprzecznych
    Kierownik tematu: prof. Z. Hippe zhippe@wsiz.rzeszow.pl
  • Opracowanie efektywnych mechanizmów percepcyjnych robota wykorzystujących uczenie motywowane oraz pamięć asocjacyjna
    Kierownik tematu: prof. dr hab. Janusz Starzyk jstarzyk@wsiz.rzeszow.pl

Tematy realizowane w 2016 roku:
Tematy realizowane w 2015 roku:
Tematy realizowane w 2014 roku: