Sukcesy naukowe 

Każdego roku nasi studenci i absolwenci osiągają sukcesy i wygrywają liczne konkursy naukowe i nie tylko. Mierzą się z najlepszymi w Polsce i często są od nich lepsi. Poznaj wybrane sukcesy studentów i absolwentów WSIiZ z ostatnich kilku miesięcy:


Student WSIiZ został członkiem prestiżowego Stowarzyszenia Mensa

Mateusz Nowak, student trzeciego roku na kierunku Zarządzanie rzeszowskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania został wpisany na listę Mensy, stowarzyszenia skupiającego najinteligentniejszych ludzi na świecie. Rzeszowski student ma też na koncie wiele innych osiągnięć i wyróżnień związanych z fotografią. Dowiedz się więcej

Wyróżnienie studentów WSIiZ na ogólnopolskiej konferencji studenckiej w Katowicach
2 czerwca 2017 roku odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Studentów Kosmetologii, której organizatorem była Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach. Uczestnicy konferencji wygłosili swoje referaty, w których zaprezentowali wyniki własnych badań, a także najnowsze doniesienia naukowe w zakresie dietetyki i kosmetologii. Wśród uczestników obecni byli studenci drugiego i trzeciego roku dietetyki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dowiedz się więcejStudent WSIiZ zwyciężył w prestiżowym konkursie INTERSTUDENT 2017

W tegorocznej edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce, laureatem w kategorii „studia licencjackie” został student kierunku „Informatyka” Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Vadym Melnyk. W konkursie wzięli udział studenci reprezentujący kilkanaście krajów świata, z pięciu kontynentów. Dowiedz się więcej

Studenci WSIiZ otrzymali prestiżowe stypendia polskiego resortu nauki

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło krajową listę studentów, którzy otrzymali stypendia za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017. Na liście znalazło się kilkanaście osób z Podkarpacia, z czego pięć z naszej Uczelni. Dowiedz się więcejZespół Smartbox zajął trzecie miejsce w konkursie Imagine Cup 2016Studenci WSIiZ zdobyli trzecie miejsce w krajowych finałach Imagine Cup 2016

Współtworzony przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zespół Smartbox zajął trzecie miejsce w krajowych finałach Imagine Cup 2016 - największym konkursie technologicznym na świecie organizowanym przez Microsoft. Studenci WSIiZ otrzymali też nagrodę specjalną. Dowiedz się więcej.Absolwent WSIiZ zdobywcą European Prize in Aviation Economics and Management!
Marcin Dziedzic, który w tym roku ukończył kierunek Aviation Management, za część swojej pracy licencjackiej otrzymał prestiżową European Prize in Aviation Management and Economics. Wręczono mu ją podczas Międzynarodowej Konferencji Lotniczej w Wielkiej Brytanii.  Dowiedz się więcej.


Student logistyki WSIiZ w czołówce konkursu TransEdu

Student logistyki Kamil Boryło znalazł się wśród najlepszych uczestników konkursu TransEdu 2015. Zajął 5 miejsce na ponad 300 uczestników. Dowiedz się więcej.
Studenci WSIiZ wysoko w krajowym finale Imagine Cup 2015

Zespół CERVI tworzony przez studentów informatyki WSIiZ zajął 3 miejsce w krajowych finałach Imagine Cup 2015 - największego na świecie konkursu technologicznego, organizowanego przez Microsoft! Zespół jako jedyny otrzymał zaproszenie do udziału w polskiej edycji konkursu Dragons' Den. Dowiedz się więcej.
Studenci informatyki w krajowych finałach Imagine Cup 2015Studenci WSIiZ w gronie finalistów Imagine Cup 2015!

Zespół CERVI tworzony przez studentów WSIiZ dostał się do krajowego finału Imagine Cup 2015! Studenci informatyki udowadniają, że ich wiedza i umiejętności osiągnęły najwyższy poziom. Dowiedz się więcej.Studenci i absolwenci informatyki wygrali konkurs informatyczny organizowany przez Allegro
Informatycy z WSIiZ wygrali drugą edycję BrainCode Mobi

Bezkonkurencyjni okazali się studenci i absolwenci WSIiZ. Wygrali drugą edycję hackathonu BrainCode Mobi przygotowana przez Grupę Allegro przy współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce. Dowiedz się więcej.Jakub Ochnio nagrodzony w Medi@sterach

Jakub Ochnio, absolwent WSIiZ i pracownik Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ, zdobył II miejsce w I edycji konkursu Medi@stery. Jego praca pt. „Język komunikowania wizualnego – semantyka, syntaktyka i pragmatyka fotografii” została doceniona przez kapitułę i zostanie wydana w formie książkowej. Dowiedz się więcej.I miejsce w konkursie ImagineCup 2015


Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na I miejscu zakończyli pierwszy etap konkursu Imagine Cup 2015, organizowanego przez Microsoft. I choć przed nimi jeszcze sporo pracy, a do finału droga daleka, to szanse na zwycięstwo są duże. Zwłaszcza, że rok temu drużyna WSIiZ dotarła do krajowego finału i zdobyła I miejsce.
Imagine Cup, największy konkurs technologiczny dla studentów, to nie tylko możliwość współzawodniczenia z najlepszymi zespołami z całego świata – to realna szansa na realizację swoich pomysłów na biznes. Poza atrakcyjnymi nagrodami, zwycięskie drużyny otrzymują pełne wsparcie ekspertów Microsoft, a także narzędzia niezbędne do rozwoju swoich projektów już na etapie polskich finałów. W światowym finale do wygrania jest nawet 50 000 dolarów. Dowiedz się więcej.Studentka Aviation Management zwyciężyła w konkursie Urzędu Lotnictwa Cywilnego


Alicja Gajewska, studentka Aviation Management w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Dzięki zajęciu pierwszego miejsca wzięła udział w sympozjum ICAO w Montrealu w Kanadzie. W ramach konkursu studentka WSIiZ przedstawiła referat na temat wyzwań stojących przed przemysłem lotniczym oraz dokument roboczy. Jej prace zostały przez jury konkursowe ocenione najlepiej. Dowiedz się więcej.


Sukces studentów WSIiZ w maratonie programistycznym „Noc Żywych Developerów”

7 miast, 24 godziny kodowania, 98 drużyn, 0 godzin snu i oni – 6 studentów z Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Byli najlepsi w regionie, a w klasyfikacji generalnej zajęli II miejsce w maratonie programistycznym „Noc Żywych Developerów”, zorganizowanym przez Microsoft. Zespół PrimeBit, który reprezentował WSIiZ stworzyli Vadym Melnyk, Serhii Manzar, Grzegorz Wlazło, Bartek Czubak, Krzysztof Rachwał i Robert Ślepecki. Zajął on drugie miejsce w kraju i pierwsze w regionie, wśród 98 drużyn biorących udział w konkursie! W zeszłym roku drużyna WSIiZ zwyciężyła w tym maratonie. Dowiedz się więcej.


Wybitne osiągnięcia studentek WSIiZ nagrodzone przez Ministra

Dwie studentki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymały prestiżowe stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. WSIiZ jest jedyną uczelnią niepubliczną w Polsce południowo-wschodniej, której studentów uhonorowano tymi wyróżnieniami. Większość stypendiów trafiła do studentów największych uniwersytetów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Dowiedz się więcej.


Student WSIiZ zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu inwestycyjnego „Project Trader”

Rafał Tereszkiewicz, student I roku Finansów i rachunkowości, członek Koła Naukowego FLOW: Bankowość i Inwestycje wygrał konkurs „Project Trader”, organizowany przez Dom Maklerski HFT Brokers. Zmagania uczestników trwały od 8 do 12 grudnia 2014 roku. Uczestniczyło w nich 10 najlepszych inwestorów, którzy pokonali w I części grupę blisko 220 uczestników. Dowiedz się więcej.


WSIiZ jako jedyna niepubliczna uczelnia w Polsce zdobywa dwa ministerialne projekty!
           
Blisko ćwierć miliona zł dostaną łącznie studenci WSIiZ na realizację dwóch projektów, które wygrały w konkursie „Generacja Przyszłości”, organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W skali kraju nagrodzono studentów z trzynastu uczelni. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest jedyną na Podkarpaciu i zarazem jedyną uczelnią niepubliczną w Polsce, której studenci znaleźli się w gronie laureatów konkursu. Dowiedz się więcej.


Studenci WSIiZ wygrali Finał Krajowy Imagine Cup 2014!
           
Drużyna studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Hothead Ballon, wygrała Krajowy Finał Konkursu Imagine Cup 2014, organizowanego przez Microsoft, w kategorii Games! Projekt, z którym startowali nasi reprezentanci to inspirowana motywami baśniowymi gra Lore. Drugi zespół WSIiZ, Mobi Games, zajął 4. miejsce z grą Cloud Rider. Dowiedz się więcej.


Studenci WSIiZ jako jedyni z Europy Środkowo-Wschodniej w konkursie Rotman International Trading Competition
           
Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentowali Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią na konkursie inwestycyjnym Rotman International Trading Competition w Toronto. Konkurs odbył się od 20 do 22 lutego 2014 roku. W konkursie brały udział 52 zespoły z 47 uczelni z całego świata, przede wszystkim największe uczelnie z USA oraz Kanady, jak również z Anglii, Irlandii, Włoch, Południowej Afryki, czy Hong Kongu. - Zespół WSIiZ to jedyny reprezentant Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Konkurs obejmował 6 oddzielnych konkurencji, w których brał udział każdy z członków zespołu - wyjaśnia dr Jacek Rodzinka, opiekun zespołu. Dowiedz się więcej.


Program Double Degree w WSIiZ
Studenci WSIiZ absolwentami brytyjskich uczelni!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że kolejni studenci naszej uczelni zostali absolwentami brytyjskich uczelni w ramach programu Double Degree.
Dowiedz się więcej.Studenci WSIiZ mistrzami świata
Studenci WSIiZ nagrodzeni za zwycięstwo w Marketplace

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyli I miejsce w międzynarodowym konkursie Marketplace. Dowiedz się więcej.