Odrębna ścieżka kształcenia realizowana od 1. semestru studiów na kierunku INFORMATYKA.
Jeśli jesteś zainteresowany budowaniem swojej wiedzy i umiejętności w zakresie: projektowania, zarządzania, eksploatacji infrastruktury sieciowej i serwerowej, a na dodatek chcesz współpracować z korporacjami i innymi instytucjami – specjalność Advanced Network Technologies jest właśnie dla Ciebie!
Praktyczny charakter studiów, a także integracja programu nauczania z programami certyfikacji przełożą się na pewny start i sukces w rozwoju kariery zawodowej. Patronat nad specjalnością objęła firma Cisco, dzięki której skorzystasz z szeregu dodatkowych warsztatów i konsultacji.
Studia na tej specjalności dadzą Ci szansę uczestnictwa w programie Double degree. Część studiów spędzisz w Polsce, a kilka semestrów na uczelni w Wielkiej Brytanii – to pozwoli Ci zdobyć dyplomy dwóch uczelni jednocześnie.
W programie studiów
- Technologie sieciowe,
- Warsztat CCNA R&S 1,
- Systemy operacyjne,
- Systemy operacyjne II,
- Eksploatacja sieci LAN i WLAN,
- Warsztat CCNA R&S 2,
- Zaawansowane technologie sieciowe,
- Warsztat CCNA R&S 3.
A co po studiach
Internet i technologie sieciowe to nieustannie rozwijający się obszar działania biznesu i innych instytucji obecnych w gospodarce światowej.
Jako specjalista z zakresu technologii sieciowych, z łatwością znajdziesz zatrudnienie i możliwości rozwoju. Ukończenie tej specjalności da Ci duże możliwości budowania kariery w różnych kierunkach, takich jak np.: wirtualizacja, chmura obliczeniowa, bezpieczeństwo systemów, Internet rzeczy itp.
Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności od tego, czy Kandydat zdaje nową czy starą maturę.
Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty:
- formularz WSIiZ wypełniony za pośrednictwem Systemu Internetowej Rekrutacji (rekrutacja online na ścieżki anglojęzyczne),
- kserokopię świadectwa ukończenia szkoły i świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis do wglądu przy składaniu dokumentów),
- 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
- kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego** (300 zł)* i opłaty rekrutacyjnej** (85 zł) wniesionej na konto: PeKaO S.A. II/O Rzeszów nr 86124026141111000039633628.
* Osoba, która zrezygnuje, może otrzymać zwrot wpisowego (300 zł) do ostatniego dnia trwania rekrutacji.
** Fakturę VAT potwierdzającą dokonanie opłaty rekrutacyjnej i wpisowego wystawia się nie później niż 7 dni od daty wpływu środków pieniężnych na konto Uczelni.
Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu uwzględniającego wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym.
Na wszystkie kierunki w postępowaniu kwalifikacyjnym będą brane pod uwagę wyniki z matury z czterech przedmiotów zdawanych w części pisemnej:
- język polski,
- język obcy,
- matematyka,
- wybrany przedmiot (informatyka lub fizyka z astronomią).
Punktacja stosowana do wyniku z części pisemnej egzaminu maturalnego:
- poziom podstawowy 1% = 1 pkt
- poziom rozszerzony 1% = 2 pkt