Katedra Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej

DANE OGÓLNE

Jednostka organizacyjna Kolegium Medycznego o charakterze badawczo-dydaktycznym.

Kierownik Katedry: Prof.dr hab. n. med. Jan Gmiński 
tel.: (17) 866-12-56 e-mail: jgminski@wsiz.edu.pl
 
Prodziekan Kolegium Medycznego ds. kierunku Dietetyka: dr Marlena Krawczyk-Suszek 
e-mail: mkrawczyk@wsiz.edu.pl
 
Asystent ds. Kierunku Dietetyka: mgr Marzena Mańdziuk
tel.: (17) 866-12-93, e-mail: mmandziuk@wsiz.edu.pl

Asystent ds. praktyk studenckich: mgr Maja Płocka
tel.: (17) 866-12-93, e-mail: mplocka@wsiz.edu.pl

Sekretarz Katedry: mgr Jakub Tobiasz 
tel.: (17) 866-14-97, e-mail: jtobiasz@wsiz.edu.pl
 
Konsultacje pracowników Kolegium Medycznego dla studentów Dietetyki  w semestrze zimowym 2020/21: Tabela konsultacji – pobierz

Pracownicy Katedry prowadzą zajęcia dydaktyczne obejmujące następujące przedmioty:
  • Analiza i ocena jakości żywności
  • Anatomia człowieka
  • Biochemia ogólna i żywności
  • Biologia medyczna i genetyka
  • Chemia żywności
  • Coaching zdrowia
  • Diagnostyka laboratoryjna
  • Dietetyka pediatryczna i geriatryczna
  • Edukacja żywieniowa z elementami zdrowia publicznego
  • Ekologia i ochrona środowiska człowieka
  • Epidemiologia żywieniowa z nadzorem sanitarno-higienicznym
  • Fizjologia człowieka
  • Higiena i toksykologia żywności
  • Immunologia i alergologia
  • Kliniczny zarys chorób
  • Lecznictwo uzdrowiskowe
  • Mikrobiologia ogólna i żywności
  • Nutrigenomika
  • Organizacja pracy zakładów zbiorowego żywienia
  • Parazytologia
  • Patofizjologia
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Podstawy dietetyki
  • Poradnictwo dietetyczne z elementami dietoterapii
  • Projektowanie diet
  • Statystyka w dietetyce
  • Technologia żywności i technologia gastronomiczna
  • Żywienie człowieka zdrowego
  • Żywienie kliniczne
  • Żywienie kobiet ciężarnych i karmiących
  • Żywienie szpitalne
  • Żywienie w chorobach cywilizacyjnych
  • Żywność modyfikowana genetycznie
Pracownicy Katedry 
prof.dr hab. n.med. Jan Gmiński
jgminski@wsiz.edu.pl 
prof.dr hab. Roman Lesyk
rlesyk@wsiz.edu.pl
dr hab. Oleh Pinyazhko, prof. WSIiZ
opinyazhko@wsiz.edu.pl
dr Artur Bijoś 
abijos@wsiz.edu.pl  
dr Ryszard Palczak
dr Konrad Szychowski

kszychowski@wsiz.edu.pl

mgr Maja Płocka
mplocka@wsiz.edu.pl
mgr Bartosz Skóra
 
 
Pracownicy współpracujący z Katedrą
prof. dr hab. n. med. Mirosław Jabłoński
mjablonski@wsiz.edu.pl
prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz
dr hab. Jan Krupa, prof. WSIiZ
jkrupa@wsiz.edu.pl  
dr inż. Izabela Cichocka 
icichocka@wsiz.edu.pl
dr Barbara Danieluk
dr Aleksandra Filipowicz-Rachwał
dr Anna Głowniak-Lipa
dr Andrzej Kiebała
dr hab. inż. Zofia Nizioł-Łukaszewska, prof. WSIiZ
dr Małgorzata Paszkowska 
mpaszkowska@wsiz.edu.pl
dr Konrad Szocik
mgr Łukasz Cisło
mgr Ewa Fatyga 
mgr Marek Gwóźdź
mgr Bożena Kołodziej 
bkolodziej@wsiz.edu.pl

mgr Grażyna Kołodziej 
gkolodziej@wsiz.edu.pl

mgr Agnieszka Momora
mgr Ewa Pietrucha 
e.pietrucha@wp.pl
mgr inż. Tomasz Słodźiński
mgr Małgorzata Sieczkowska 
msieczkowska@wsiz.edu.pl
mgr Mateusz Szpiech
mgr Aleksandra Zań
 

DANE KONTAKTOWE:

Lokalizacja: Budynek Hali sportowej, pokój KD 112 Kielnarowa
Telefon: +48 17 866 1293  +48 17 866 1497
Adres: Kielnarowa 386, 36-020 Tyczyn
Katedra Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2,
35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11
fax: +48 17 866 12 22
e-mail: wsiz@wsiz.rzeszow.pl

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie © 2008-2020